Gündem

Google mobil aramada tweet’ler görünecek

By

on

Bugünden itibaren, Google mobil aramada tweet sonuçları da görüntülenecek. Geleneksel arama sonuçlarının yanında çıkacak olan Twitter içeriği, sosyal ağdan anlık sonuçları mobil Google’a getirecek. Google’ın bildiğimiz kart tabanlı haberler sonuçlarından ayrılacak olan tweet sonuçları, kullanıcıyı rahat bir şekilde içeriğe götüren farklı bir kart olarak aramada belirecek.

Google arama sonuçlarında tweet’lerin görünmesi ise yeni veya şaşırtıcı bir özellik değil. Şubat ayının başlarında, Bloomberg kaynaklı bir habere göre, daha önce 2009-2011 yılları arasında uygulanan bu sistemin yeniden geleceği söylenmiş, ancak konuyla ilgili detay verilmemişti.

Yeni düzende, mobil cihazlarda ünlü bir isim arandığında kişilerin son tweet’leri karşınıza çıkacak. Hashtag kullanarak bir konu arattığınızda da, konuyla ilgili popüler tweet’ler direkt arama sonuçlarında çıkarken, Twitter’daki gerçek zamanlı tüm tweet’lerin gösterildiği sayfaya da bir bağlantı veriliyor. Sonuçları Twitter’ın resmi uygulamasında veya mobil web sürümünde görüntüleyebiliyorsunuz.

Şu an için Twitter sonuçları Google uygulamasını İngilizce kullanan iOS ve Android kullanıcılarında görünüyor. Mobil tarayıcı desteği zamanla artacakken, Google daha fazla dil ve masaüstünde de benzer bir özellik geleceğini vurguluyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir