Gündem

Google Maps’ten telefona harita gönderin

By

on

Google, geçtiğimiz hafta sonu Haritalar uygulamasının Web sürümüne getirdiği güncelleme ile Android telefon kullanıcılarının işine yarayacak bir özelliği devreye soktu. Bu zamana kadar, önce bilgisayarınızda yol tarifi aldığınız veya baktığınız bir konumu, Android telefonunuzdaki Haritalar uygulamasında tekrar ayrıca açmanız gerekiyordu. Yeni ekleme ile artık küçük de olsa önemli denebilecek bir detay ile kullanıcıların hayatı daha da kolaylaşacak.

nexus2cee_Selection_006-668x414

Bundan sonra Google Maps’in masaüstü sürümünde bir yer aradığınız zaman, solda çıkan menü üzerinde “Cihaza gönder” şeklinde bir ifade ile karşılaşacaksınız. Buna bastığınız zaman, hâli hazırda hem Android telefonunuzda kullanmakta olduğunuz, hem de masaüstünde Google Maps’i açarken giriş yapılı olan Google hesapları aynıysa, belirlediğiniz konumun yol tarifi direkt olarak telefonunuza gönderilecek.

nexus2cee_Screenshot_2015-07-10-15-06-28-668x418

Yeni özelliğin şu an için herkeste görünmeyebileceğini belirtmekle birlikte, telefondaki Google Maps uygulamasının da son sürüm olan 9.11.0’a yükseltilmesi gerektiğini söyleyelim.

Recommended for you

0 Comments

  1. Ali

    Temmuz 14, 2015 at 2:37 am

    Offline maps hizmetinin ön çalışmalırı sanırım

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir