Gündem

O servisin yerini YouTube Live alıyor

By

on

YouTube Live servisinin devreye girmesiyle birlikte gözden düşen Hangouts On Air özelliğinin fişi çekiliyor.

Bir dönem “Facebook katili” olması beklenirken, yanlış zamanda yanlış bir kitlenin huzuruna çıkmanın bedelini ödeyen Google’ın sosyal ağı Google+ bugün zamanının ötesinde olan bir özelliği daha kaybetti.

Hangouts On Air adı verilen canlı yayın hizmeti yayınlandığında takvimler henüz Eylül 2011’i gösteriyordu. Genişbant internet ve mobil internet servisleri bugünkü kalitesinde değildi ve akıllı telefonların doyuma ulaşması henüz söz konusu değildi. O dönemde grup sohbetlerini kolaylıkla canlı video yayınına dönüştürmeyi sağlayan Hangouts on Air, saydığımız sebeplerden ötürü pek de rağbet görmedi.

Oysa bugün Periscope’un yanı sıra Facebook ve YouTube’un canlı yayın özelliklerinin hızla popüler hale geldiği bir çağda yaşıyoruz. Google ise son dönemde farklı amaçlar yükleyerek parçalara ayırdığı Google+ için son olarak Hangouts On Air özelliğinin fişini çekti. 12 Eylül 2016 tarihinden itibaren tüm canlı yayınlar YouTube Live üzerinden yapılacak. Hangouts on Air özelliği ise fişi çekilen diğer bir Google+ özelliği olarak tarihin tozlu sayfalarında yerini alacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir