Gündem

Google Duo, FaceTime ile rekabet edecek

By

on

Google’ın yeni görüntülü sohbet uygulaması Duo, iOS ve Android platformlarında FaceTime’ın yerini almayı hedefliyor.

İlk olarak mayıs ayında düzenlenen geliştiriciler konferası Google I/O‘da tanıtılan ve küçük bir önizlemesi yapılan Google’ın yeni uygulaması Duo, mobil platformlar arasında kolayca görüntülü sohbet olanağı tanıyan bir servis olarak yayınlandı. Tıpkı FaceTime ve Skype gibi kolayca videolu görüşme başlatma olanağı sunan uygulamanın Hangouts’tan daha iyi bir performans sergilemesi bekleniyor.

Google I/O’daki kısa videoda anlatıldığı gibi, kullanımı çok kolay olan Duo, yeni “Knock Knock” özelliği sayesinde gelen aramaya yanıt vermeden önce arayan kişinin o anki görüntüsünü de paylaşıyor. Böylelikle tıpkı evinize gelen birini önce kapı deliğinden sizin görmeniz gibi, çağrı alan kişiye bir öncelik tanınıyor.

Tanıtım etkinliğinde Google, yeni servisindeki tüm görüşmelerin uçtan uca şifrelenerek gerçekleşeceğini belirtmişti. Diğer bir deyişle görüşmeler daha güvenli olacak. Ayrıca, uygulamanın basit tasarımı hiçbir ek bağlantı gerektirmeden kolayca arama yapmayı mümkün kılıyor. Uygulamayı App Store ve Google Play Store mobil mağazalarından ücretsiz indirebilirsiniz.

Recommended for you

1 Comment

  1. Pingback: Google Allo yayınlandı – pcworld.com.tr

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir