Gündem

Google Drive yedeklemeleri artık daha kolay

By

on

Android platformuna gelen son güncelleme ile birlikte yedekleme işlemi basitleşti.

Google’ın bu özelliği pek tanıttığını söyleyemeyiz, ancak Marshmallow’dan bu yana Google Drive mobil cihazınızdaki uygulamalar için Otomatik Yedekleme özelliği sunuyor. Böylece cihazlarınızdaki verilerin yedeklerini kolaylıkla tutabiliyorsunuz. Artık bu yedeklemelere erişmek daha da kolaylaşıyor.

Google Drive uygulamasına gelen yeni bir güncelleme ile yedekleme seçeneği uygulama içindeki yan menüye eklendi. Bu menüden girş yaptığınızda uygulamalarınız için alınan yedeklemeleri görebilirsiniz. Buradan istenmeyen veya eski yedeklemeleri silebilir ve ne kadar veri alanı harcandığını yönetebilirsiniz.

Google Drive’a gelen bu güncelleme ayrıca Excel ve diğer elektronik tablo dosyalarının daha kolay önizleme yapılmasına imkan tanıyor.

Eğer Google Drive uygulaması içinde yedekleme ile alakalı seçeneği görmüyorsanız öncelikle yedeklemeleri açmanız gerekir. Telefonunuzun Ayarlar bölümüne gidin, Yedekle ve Sıfırla seçeneğine dokunun (bazı telefonlarda Gelişmiş ayarların altında olabilir), ardından Verilerimi Yedekle seçeneğine dokunun. Yedekleme hesabı olarak Google hesabınızı seçmeyi unutmayın.

Yeni güncelleme yakın bir tarihte yayınlandı, bu yüzden en son sürüme Play Store’da kontrol edin ve güncellemeyi yapmayı unutmayın.

Umuyoruz ki bu gelişmeler sayesinde bir gün Android cihazımızı yenilediğimizde tekrardan hiç bir parola ve ayarlamaya gerek kalmadan tüm uygulamalarımızı kesintisiz şekilde kullanmaya devam edebiliriz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir