Gündem

Google arama geçmişi artık indirilebiliyor

By

on

Artık Google’dan arama geçmişini indirmek mümkün. Resmi olmayan bir Google İşletim Sistemi blogu tarafından keşfedilen bu yeni özelliği kullanmak iste oldukça kolay. history.google.com adresindeki Google Hesap Geçmişi sayfasına girip, sağ üst kısımdaki ayar simgesine bastıktan sonra karşınıza çıkan menüden İndir diyerek arama geçmişinizi indirebilirsiniz.

google geçmiş indirme

Google’ın, arama geçmişini tüm kullanıcıların görebileceği şekilde açmasının ardından biraz zaman geçmişti, bugünden itibaren ise çeyreklik bazda düzenlenmiş arama geçmişini JSON dosyası olarak indirebiliyoruz.

İndirme talebinde bulunduktan sonra, Gmail adresinize, arama geçmişinin bulunduğu Google Drive hesabınıza ait bir link geliyor ve ek olarak geçmişi Zip dosyası şeklinde indirme seçeneği de sunuluyor.

google geçmiş mail

 

İndirilen arşivdeki bilgilerin, geçmişi kaydetme özelliğinizi açtığınızda ve Google hesabıyla yaptığınız aramalarda geçerli olduğunu da hatırlatalım. Google’ın yeni şeffaflık politikası kapsamında hayata geçen bu yenilik sayesinde tüm arama geçmişini indirebilmek de oldukça faydalı bir özellik. Yine de herkesin değişik aramaları olduğunu tahmin ettiğimiz için arama geçmişinizi başkalarının yanında indirmemenizi de tavsiye edelim.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir