Gündem

Google, Android VR ile sanal gerçekliğe giriyor

By

on

The Wall Street Journal tarafından yapılan bir habere göre, Google da sanal gerçeklik dünyasına girmeye hazırlanıyor. Oculus Rift ile iyice hayatımıza giren, ardından şirketi Facebook’un 2 milyar dolar karşılığında almasıyla hız kazanan sanal gerçeklik dünyasında Samsung, Sony ve HTC gibi firmalar da sırayla bu pazarda yer edinmeye çalışıyor.

Akıllı saat pazarına sonradan Android Wear ile giren Google, sanal gerçekliğe de Android VR ile girmek üzere çalışmalarına başlamış durumda. Wall Street Journal’ın dediğine göre, Google’da Android VR için özverili bir çalışma yürütülüyor. Söylenene göre Android VR ekibinde onlarca mühendis çalışırken, takımın liderliğini de Google Cardboard’un başındaki iki mühendis gerçekleştiriyor.

Üstteki fotoğrafta da görebileceğiniz Google Cardboard, geçtiğimiz sene geliştirici konferansında katılımcılara dağıtılan, Google’ın kartondan sanal gerçeklik setiydi. Bu seneki I/O Geliştirici Konferansı 28 Mayıs’ta başlayacak ve orada Android VR ile ilgili çok daha detaylı bilgi alacağımızı düşünüyoruz. Şu an itibariyle sanal gerçeklik yazılımıyla ilgili bunlar dışında herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir