Gündem

Google, Android TV’yi duyurdu

By

on

Google, bugün gerçekleştirdiği I/O Geliştirici Konferansı’nda Android platformunun yeni üyesi Android TV’yi duyurdu. Şirket yeni ürününü “evinizdeki en büyük ekrana ses girişi, kullanıcı deneyimi ve içerik getireceğiz” diyerek tanıttı.

Android TV, evinizde size yeni içerik önerecek bir akıllı televizyon platformu olarak öne çıkıyor. Android TV üzerinden aynı zamanda Google’ın sesle aramasını kullanarak, anlık olarak izlediğiniz şeyleri arayabileceksiniz. Video içeriğin yanında Google’ın Android TV stratejisinin büyük bir bölümünü de oyunlar oluşturuyor. NBA Jam benzeri oyunları, Android tableti olan diğer kullanıcılarla televizyonunuz üzerinden oynayabileceksiniz. Android TV’de bunlara ek olarak  full Google Cast desteği olacak. Yani platformu Chromecast benzeri cihazlarla kullanabileceksiniz.

Android TV mağazası da bu sonbaharda tüketiciyle buluşacak. Android TV ortakları arasında ise Sony, Phillips, LG, Asus, Razr gibi firmalar bulunuyor. Henüz Google Music ve Movie hizmetlerinin bulunmadığı ülkemizde Android TV’nin olup olmayacağı ise bilinmiyor ancak tahminimiz olmayacağı yönünde.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir