Gündem

Gmail’e gönderilen e-postayı geri alma özelliği geldi

By

on

Dünyanın en büyük e-posta servisi Gmail, içerisinde çok sayıda faydalı özellik barındıran bir de Labs kısmına sahip. Burada kimileri hiçbir zaman ana hizmete uyarlanmayacak ekstra özellikler ile, Google’ın beta olarak deneyini yaptığı faydalı araçlar da yer alıyor.

Çok uzun bir süredir Gmail Labs içerisinde yer alan ve kullanıcılar tarafından oldukça beğenilen Göndermeyi Geri Al özelliği, bugün resmen Gmail’in bir özelliği hâline geldi. Sistemin ayarlar kısmından aktif edilebilecek özellik ile artık bir e-posta gönderdikten sonra 30 saniyeye kadar göndermeyi geri alabiliyorsunuz.

gmail undo send

Gmail’in sağ üst kısmındaki dişli çark üzerinden Ayarlar’a bastığınızda karşınıza çıkan Genel Ayarlar sekmesi altında biraz aşağılara indiğinizde, artık Göndermeyi Geri Al isminde bir seçenek ile karşılaşacaksınız. Etkinleştirdikten sonra, 5, 10, 20 ve 30 saniye gibi zaman aralıkları seçerek, gönderdiğiniz e-postayı geri almak için ihtiyacınız olan zamanı belirleyebiliyorsunuz.

2009 senesinden bu yana Google’ın yeni özellikleri denediği Gmail Labs’dan çıkan en büyük yenilik olarak değerlendirilen bu geri alma özelliği ise, insanı şaşırtacak derecede hayat kurtarıcı olabiliyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir