Gündem

Gmail üzerinden para transferi İngiltere’de de başladı

By

on

Google, bugün Google Wallet aracılığıyla Gmail üzerinden para transferine imkan sağlayan özelliğinin İngiltere’de de devreye girdiğini duyurdu. Artık İngiltere’deki Gmail kullanıcıları, e-postalara bir belge ekliyormuş gibi para ekleyebilecek. Bu hizmet ile bir e-posta yazarken aşağıda gördüğümüz ataç ve Google Drive simgelerinin yanında Sterlin’i gösteren bir de £ işareti çıkacak. Bu simgeye tıkladığınızda, göndermek istediğiniz miktarı yazabileceğiniz bir kutucukla karşılaşacak ve miktarı yazarak dilediğiniz kişiye para transferi yapabileceksiniz.

google-gmail-wallet-money

Aynı yöntem, para talep etmek için de kullanılabilecek. Para talepleri, karşıdaki kişinin Gmail hesabı olup olmaması fark etmeksizin gönderilebiliyor. Ancak hizmeti kullanmak için, bir banka hesabının bağlı olduğu Google Wallet hesabı açmak gerekiyor. Bu hesaptaki parayı dilerseniz Google Play harcamaları için kullanabiliyor, dilerseniz de tanımlı banka hesabınıza gönderebiliyorsunuz.

Gmail üzerinden para transferi, daha önce yalnızca ABD’de yapılabiliyordu. Şu an için sınırlı sayıda kullanıcının deneyebildiği özellik, kısa süre sonra Birleşik Krallık’ta bulunan 18 yaşın üzerindeki tüm kullanıcılara açılacak. Hizmetin diğer ülkelerde kullanıma açılıp açılmayacağıyla ilgili ise herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir