Gündem

Gmail aylık iki dolara istenen alan adıyla e-posta verecek

By

on

Google, standart Gmail kullanıcılarına özel bir Gmail adresi sunmak için yeni bir özelliği devreye sokmaya hazırlanıyor. Hâli hazırda Gmail for Work programının kullanıcıları, kendi isimleri ve şirket alan adıyla bir e-posta adresini kullanabiliyordu ancak standart kullanıcılar, gmail.com uzantılı adrese bağlı kalmak durumundaydı.

Yeni özellik ile birlikte, artık o klasik adresi değiştirip, aylık iki dolar gibi cüzi bir miktar karşılığında kendi alan adınız ile Gmail’i kullanmak mümkün olacak. Bu ücret karşılığında yalnızca e-posta adresine sahip olunurken, yine de pahalı olan Gmail for Work programındaki ücretlere karşı kendi e-posta adresinizi kullanmak için gayet uygun bir seçenek gibi görünüyor.

gmail plans

GSM Arena sitesinin elde ettiği yukarıdaki ekran görüntüsü, Gmail web sitesinde şans eseri ortaya çıkmış bir görüntü. 2 dolarlık planın altındaki “Başla” tuşuna basıldığında, Google size bir alan adına sahip olup olmadığınızı soruyor. Daha sonrasında ise hizmetin henüz kullanıma açılmadığını ve yakın gelecekte kullanılabilir olacağını söylüyor. Bu yüzden alan adı kısmından sonra nereye geçildiği bilinmiyor. Şu an itibariyle de üstteki planları gösteren kısım Gmail web sitesinden kaldırılmış durumda olduğunu da söyleyelim.

Hizmetin kullanıcılara ne zaman açılacağı yönünde herhangi bir bilgi bulunmazken, Google’ın nihayet böyle uygun bir fiyat karşılığında alan adlarına e-posta hizmeti sunmaya başlaması gayet olumlu bir hareket olarak değerlendiriliyor.

Recommended for you

1 Comment

  1. otopay

    Şubat 7, 2016 at 11:09 am

    Nihayet başladılar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir