Gündem

GeForce GTX Titan Z piyasaya çıktı

By

on

Nvidia, bugüne kadar ürettiği en hızlı ve gelişmiş ekran kartı olan GTX TITAN Z’yi satışa çıkardı. Baştan aşağı rekor düzeyde performans sunmak için tasarlanmış yenilikçi tasarımlı GTX TITAN Z’de 12 GB’lık 7 Gbps video belleği, dinamik güç dengeleme özellikli 12 fazlı güç kaynağı, tam hızlı çift duyarlık desteği, 5,760 CUDA çekirdek, ve 3840×2160 çözünürlük sağlayan iki GK110 GTX TITAN Black GPU bulunuyor.

Nvidia’nın Kepler mimarisiyle sağlanan güç verimliliği sayesinde, GTX TITAN Z hava soğutmalı basit ve pratik bir çözüm dahilinde performansı son noktaya taşıyor. GTX TITAN Z ile hızlandırılmış sistemin çift duyarlıklı bilgisayar gücü multi milyon dolarlık süper bilgisayarlar için gereken enerjinin sadece bir kısmını kullanarak ve çok daha az yer kaplayarak onları gölgede bırakıyor. Bu nedenle, GTX TITAN Z araştırmacılara, bilim adamlarına ve diğer CUDA geliştiricilerine masanın altına sığabilen bir PC kasası içinde, benzeri olmayan çift duyarlıklı bilgisayar performansı sunmayı amaçlıyor.

GTX TITAN Z önde gelen sistem geliştiricilerden ve eklemeli kart iş ortaklarından temin edilebilmekle birlikte, bulunabilirliği ve iş ortakları bölgeye göre değişmektedir.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir