Gündem

GeForce GTX 960 görücüye çıktı

By

on

GeForce GTX 960’ın bugünkü lansmanı Maxwell’in güçlü ve verimli mimarisini her zamankinden daha fazla oyuncu ile buluşturuyor. GTX 960, tıpkı büyük ağabeyi GTX 980 gibi Maxwell’in inanılmaz performansını ve ileri teknolojisini,  çok daha uygun bir fiyat noktası ile sunuyor. Bu da çok daha fazla oyuncunun yeni nesil PC oyunları ile PC oyun devrimine katkıda bulunacağı anlamına geliyor.

GTX 960’a, 1,024 CUDA çekirdek güç veriyor; sektörün en talepkar yeni oyunlarında bile saniyede 60 kare ile çarpıcı bir performans sergiliyor. GTX 960 kurulu bilgisayarlarda çok güçlü olmasının yanı sıra, overclockçular tarafından da büyük ilgi görecek bir kart. GTX 960 Maxwell’in güç verimliliği sayesinde, League of Legends ve DOTA2 gibi MOBA oyunlarında da sadece 30 wattlık bir güç tüketimi ve kaya gibi sessizlik sağlamış oluyor.

GTX 960 aynı zamanda 1080p bir monitorde 4K deneyimi sunan dinamik super çözünürlük (DSR) ve gelişmiş performanslı yüksek kalite multi-frame anti-aliasing (MFAA) gibi Maxwell ileri teknolojilerini de destekliyor. GeForce GTX oyun platformunun parçası olmak aynı zamanda oyuncuların stutter-free oyun deneyimi için G-SYNC; tek tık ile sistem optimizasyonu sağlayan GeForce Experience; ve geliştiricilerin oyuncular için yepyeni deneyimler sunmasına yardım eden GameWorks’ten de faydalanmalarına olanak sağlıyor.

Grafik yetenekleri bu sene Windows 10 ile sürülmesi planlanan Microsot’un yeni-nesil DirectX 12 standardı desteğini de kapsıyor. 100’den fazla oyun stüdyosu şimdiden DirextX 12 ile geliştirilmiş oyunlar üzerinde çalışıyorlar.

GTX 960 daha fazla oyuncunun Maxwell’in gelişmiş, yeni nesil oyun deneyimini yaşamasına olanak sağlayacak. Çeşitli markaların GTX 960 model ekran kartları teknoloji mağazalarında bulunabiliyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir