Gündem

Galaxy Tab S2 tabletler resmen tanıtıldı

By

on

Geçtiğimiz sene ilk çıktığı zaman görenlerin nefesini kesen ve Samsung’un kesinlikle yaptığı en iyi işlerden biri olarak nitelendirilen Tab S serisi tabletlerin yenileri geldi. 9.7 ve 8 inç boyutlarıyla yine iki farklı şekilde piyasaya sürülecek olan tabletler, bir kez daha Samsung’un çıkardığı en ince ve en hafif tabletler oldu.

Samsung’da mobil bölümler müdürü olan JK Shin de yeni tabletten çok umutlu: “Galaxy Tab S2, şimdiye kadar çıkardığımız en ince ve en hafif tablet olmasının yanında, çok daha gelişmiş görüntüleme ve verimlilik özellikleri içeriyor. Samsung Galaxy Tab S2’nin, şimdiye kadar çıkan tüm tabletler arasında kullanıcıların her yere götürüp kullanabileceği en bütün kişisel cihaz olduğunu düşünüyoruz.”

Özelliklerine baktığımızda ise Tab S2’ler küçük farklarla ikiye ayrılıyor. Önce küçük modele bir bakacak olursak, 8 inçlik modelde dördü 1.9 GHz, dördü de 1.3 GHz’de sabitlenmiş sekiz çekirdekli bir işlemci yer alırken, 3 GB RAM ve 4000 mAh değerindeki batarya da tableti güçlendiriyor. 8 inçlik Super AMOLED teknolojisine sahip ekran 1536×2048 piksel de çözünürlük destekliyor. Kutudan Android 5.0 Lollipop yüklü halde çıkan tablet yalnızca 5.6 mm kalınlığa ve 265 gram da ağırlığa sahip. Arka tarafında 8, ön tarafında da 2.1 MP çözünürlükte fotoğraf çekebilen kameralara sahip olan cihaz 32 ve 64 GB seçenekleriyle satışa çıkacak.

9.7 inçlik Galaxy Tab S2’de görülen tek fark ise 5870 mAh değerinde bir bataryanın tercih edilmiş olması. Büyüyen ekran boyutuyla birlikte bataryanın da büyümesi mantıklı bir kararken, bu karar neticesinde tabletin ağırlığı da 389 grama yükselmiş. Kalan özelliklerin tamamı iki cihazda da aynıyken, bu özelliklere göre 5.6 mm kalınlık ve bu ağırlık değerlerinin inanılmaz olduğunu söyleyebiliriz. Ek olarak iki tablette de Samsung’un parmak izi okuma teknolojisinin bulunduğunu belirtelim.

Samsung Galaxy Tab S2 modelleri, önümüzdeki aydan itibaren tüm dünyada satışa çıkmaya başlayacak. Teknoloji devinden şimdilik fiyat konusunda herhangi bir açıklama ise gelmiş değil.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir