Gündem

Galaxy S6 ve S6 edge’in 70 milyon satması bekleniyor

By

on

Samsung’un yıllar sonra büyük bir heyecan yaratarak turnayı gözünden vurduğu Galaxy S6 ve S6 edge ikilisi, daha satışa çıkalı bir hafta bile olmamasına rağmen şirket rekorlarını altüst etmeye hazırlanıyor. Telefonların tanıtıldığı geçtiğimiz ay başında CitiBank, Samsung’un yeni modellerinden en az 50 milyon birim satmasının beklendiğini açıklamıştı. Bugün itibariyle tahminini güncelleyen şirket yeni telefonların 70 milyon baremini geçeceğini duyurdu.

Samsung tarafından yapılan açıklamada ise söz alan isim şirketin yönetim kurulu başkan yardımcısı Kwon Oh-hyun oldu: “Galaxy S6 ve S6 edge, tanıttığımız günden bu yana olumlu tepkiler alıyor. Galaxy serisinin şimdiye kadar gördüğü en büyük satış rakamlarına ulaşacaklarından şüphemiz yok. İlk hafta itibariyle etkileyici rakamlar gördüğümüzü söyleyebiliriz.”

2014’ün son çeyreğinde akıllı telefon pazarındaki lider konumunu Apple’a kaptıran ve son birkaç yıldır çıkardığı telefonlarla bekleneni veremeyen Samsung’un bu sefer tam 12’ye isabet ettirdiğini söyleyebiliriz. Akıllı telefon bölümü açısından sorunlar yaşayan şirketin S6 serisi ile mutlu olacağına şüphe yok.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir