Gündem

Galaxy S6 ve S6 Edge kesin olarak görüntülendi

By

on

Samsung’un son haftalarda neredeyse her gün yeni sızıntı yaşayan ve Pazar günü tanıtılacak olan yeni telefonları Galaxy S6 ve S6 Edge, bu sefer çok net bir şekilde görüntülendi. İlki Alman kaynaktan, ikincisi de XDA Developers’tan sızan görüntüler, yeni telefonu birçok açıdan görmemizi sağlıyor.

Öncelikle Galaxy S6 Edge’in ilk kez bu şekilde görüntülendiğini belirtelim. Daha çok S6 üzerine yoğunlaşan sızıntılar, S6 Edge’i kenarda bırakmıştı ama bugün itibariyle ilk kez yeni modeli de görebildik. Ancak sızan fotoğraftan gördüğümüz kadarıyla, S6 Edge’in, geçen seneki Note Edge’den farklı olduğunu söyleyebiliriz. Telefonun kenarlarına doğru kıvrılan ekranlar, Note Edge’de ana ekrandan bağımsız bir şekilde çalışırken, S6 Edge’de telefonun ana ekranının bir devamı şeklinde görünüyor. Yine de tek bir fotoğrafa göre şu an için ekranın ayrı bir şekilde kullanılıp kullanılamayacağını söylememiz pek mümkün değil.

Galaxy S6’ya baktığımız zaman ise, telefonun alt kısmını görür görmez aklımıza iPhone 6 gelmedi değil. Onun haricinde daha önce sızan fotoğraflarla benzer bir görüntüye sahip olduğunu söyleyebiliriz. Tamamen metal kasa üzerine kurulmuş olan Galaxy S6’nın sızan fotoğraflarına göre, cihazdaki ana ekran tuşunun da parmak izi okuma işini daha iyi yapması için büyütüldüğünü söyleyelim. Dedikodular da aynısını söylerken, bu fotoğraflarla birlikte artık kesinleştiğini belirtebiliriz.

Samsung’un yeni amiral gemisi telefonlarının lansmanına birkaç gün kala ortaya çıkan bu fotoğrafların büyük oranda gerçek olduğunu düşündüğümüzü de ekleyelim. Şu raddede yeni çıkan tüm telefonlar daha önce doğru bir şekilde sızarken, S6’nın da istisna olmadığını görmüş olduk.

Galaxy S6 ve S6 Edge, 1 Mart Pazar günü, Barcelona’da düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi kapsamında lanse edilecek.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir