Gündem

Galaxy S6 edge, beklenenden çok daha sağlam

By

on

Samsung, yeni amiral gemisi telefonu Galaxy S6 edge’deki Corning Gorilla Glass 4’ü öve öve bitirememiş, telefonun çok sağlam olduğunu her fırsata belirtmişti. Önceki Galaxy S modelleri düşünüldüğünde, çoğu zaman yeterli sağlamlığa sahip olmadığı gerekçesiyle eleştirilen Samsung, bu sefer dersini almış görünüyor.

Henüz satışa çıkmadığı için hakkında telefonu eğip bükmeye çalışan, zarar vermek için elinden geleni ardına koymayan kişilerin yaptığı videolardan göremesek de, Galaxy S6 edge için anavatan Kore’den bir video geldi.

Galayxy S6 edge’in hem kavisli 5.1 inç Super AMOLED ekranı, hem de arka kapağı Corning’in son Gorilla Glass teknolojisiyle korunuyor. Kore’den gelen son video da, Gorilla Glass’ın gücünü tekrar gözler önüne seriyor. Aşağıda seyredebileceğiniz videoda, bir kadın yepyeni Galaxy S6 edge’in çalışan ekranını gösterdikten sonra telefonu hiç acımadan üç kez sert bir şekilde yere atıyor. Sonrasında da telefonu alıp kullanmaya devam ediyor.

Elbette bu videonun bilimsel bir yaklaşım sergilemediğini ve kesinlikle S6 edge’in yere atılınca aynı sonucu vermeyebileceğini unutmayın. Yine de uzaktan bakıldığında telefondan etkilenmemek elde değil.

Telefonu parçalama deneyinin ardından ortaya çıkan bir diğer videoda da, Samsung’un yeni telefonu suyla tanışıyor. Şirket, yeni modellerinde bildiğimiz kadarıyla su geçirmez özelliği bulunmuyor. Olsaydı Samsung’un reklam politikasında buna yer vereceğinden eminiz zaten. Ama TechSmartt ekibi, Samsung’un söylediklerini gözardı edip telefonu suya bırakmış ve elde ettikleri sonuç da gerçekten şaşırtıcı.

Samsung Galaxy S6 edge, kapanana kadar 20 dakika süreyle su altında kalmayı başarıyor. Resmi bir şekilde su geçirmez özelliği olmayan bir telefon düşünüldüğünde bu sürenin ciddi şekilde fazla olduğunu söyleyebiliriz. Ancak su altında kalmak telefona hiç zarar vermiyor değil. Biraz ölüp biraz şarj olduktan sonra Galaxy S6 edge hayata geri dönüyor ancak telefonun içerisinde kalan su görülebiliyor. Ek olarak telefon deneyden sonra kendi kendiliğine kapanıp açılma veya hiç açılmama gibi etkiler de görüyor.

Yani Galaxy S6 ve S6 edge telefon alacak olursanız su altına girmemeye özen gösterin. Ancak olur da telefonunuz yanlışlıkla düşerse ve hemen çıkarıp kurutursanız, sizi ekstra bir uğraşa sokmadan hayatına devam edebilecektir.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir