Gündem

Galaxy S5 için Android Lollipop yayınlanmaya başladı

By

on

Android Lollipop’un tanıtılmasından kısa bir süre sonra, Galaxy S5’in Aralık ayında Android 5.0 Lollipop’a kavuşma ihtimali olduğunu yazmıştık. Bugün itibariyle Samsung, Galaxy S5 için Güney Kore’de Android 5.0 Lollipop güncellemesini yayınladı. Güncelleme ülkedeki üç büyük operatör üzerinden başladı. Şu an için diğer ülkeler bazında bir bilgi verilmedi ancak güncellemenin dağıtılmaya başlaması, Galaxy S5 için Android Lollipop’un diğer ülkelerde de hızla telefonlara gönderilmeye başlayacağını gösteriyor. Ocak başından itibaren öncelikle büyük pazarlar olmak üzere birçok ülkede telefonlara resmi güncelleme gönderilecektir diye tahmin ediyoruz.

Daha önce Galaxy Note 3 olsun, yine Galaxy S5 olsun çok sayıda video ile Android 5.0 Lollipop’un, Samsung’un TouchWiz arayüzü ile birleştiğinde ortaya nasıl bir telefon çıktığını görmüştük. Açıkçası gördüğümüz görüntü, öyle ahım şahım bir farklılık olmadığını bize göstermişti. Samsung’un karmaşık ve dolu arayüzünün altında çok sayıda değişikliğe gidilmiş olsa da, cihazların eskisinden çok da farklı olmayan bir arayüz ile karşımıza çıkacağını belirtelim. Samsung’un tasarım alanında Google’ın “materyal tasarım” yaklaşımına pek fazla ayak uyduramadığını da ekleyelim.

Yine de yeni bildirimler olsun, batarya iyileştirmeleri olsun, Android Lollipop’un telefonlar üzerinde yaratacağı etki çok büyük.

 

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir