Gündem

Galaxy Note 5’in yeni fotoğrafları sızdı

By

on

Samsung’un merakla beklenen yeni telefonu Galaxy Note 5 için bugün itibariyle iki farklı kaynaktan yeni fotoğraflar sızdı. Daha önce prototip hali ile uzaktan çekilmiş kalitesiz birkaç fotoğrafını telefonu bu sefer daha detaylı bir şekilde inceleyebiliyoruz.

Önceki sızıntıda karşımıza çıkan telefon, aslında tüm donanım özelliklerine sahip olup her şeyiyle son kullanıcıya sunulacak olan Note 5’i içinde barındırmasına rağmen, tasarım özelliklerini saklamak adına farklı bir kasa ile kullanılıyordu. Bugün sızan fotoğraflar da benzer prototipler olsa da, çok daha detaylı görüntüler sayesinde artık fabrikaya giren Galaxy Note 5’in son kullanıcıya da bu şekilde sunulacağını söyleyebiliriz.

İlk sızıntıda şeffaf bir kasa altında gördüğümüz Galaxy Note 5’in üstteki fotoğraflarınız sızdıran isim ise Çinli telefon kabı ve kasası üreticisi Nillkin. Bu şeffaf kasaya rağmen, telefonun bu sene başlarında piyasaya sürülen Galaxy S6 ve S6 edge’de bulunan cam-metal tasarım öğesini barındırdığını görebiliyoruz. Telefonun hem ön, hem de arka kapakları tamamen camdan oluşurken, metal bir çerçeve de bunları tutuyor. Ve serinin vazgeçilmezi olan S Pen kalemi de her zamanki özel yerinde görmek mümkün. Aşağıdaki fotoğraflar ise nowhereelse.fr sitesi tarafından paylaşılmış.

Bu fotoğraflara göre, Note 5’in kamerası ve LED Flaşı, S6 modellerinde gördüğümüz şekilde tasarlanmış. Yani şimdiye kadarki sızıntılar ve özellikler düşünüldüğünde, Note 5’in aslında Galaxy S6’nın büyük bir versiyonu olacağını söyleyebiliriz. Samsung’un yeni modelini, yanında bir de Galaxy S6 edge+ eklemesi ile 12 veya 13 Ağustos tarihlerinde tanıtması bekleniyor.

Şu an için telefonun Samsung’un ürettiği Exynos 7422 yonga setine, 4 GB RAM’e, 16 MP arka, 5 MP ön kameraya, 4100 mAh boyutunda bir bataryaya ve 7.9 mm kalınlığında bir kasaya sahip olacağı da söylenenler arasında. Hepsini öğrenmemize ise oldukça kısa bir süre kaldı.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir