Gündem

Galaxy Note 5’in prototipi göründü

By

on

Samsung’un Galaxy S6 ve S6 edge’den sonra 2015’te çıkaracağı yeni amiral gemisi modeli Galaxy Note 5 için süre azaldıkça heyecan da artıyor. Şu an için sıklıkla belirtilen dedikodular arasında serinin en yeni modelinin önceki yılların aksine erken tanıtılarak Ağustos ayında kullanıcının karşısına çıkacağı ve S6 edge’in daha büyük bir modeli olan S6 edge Plus’ı da yanında getireceği yer alıyor.

Ağustos ayına da birkaç hafta kala, yeni telefonun özelliklerine dair çok sayıda dedikodu aldık. Ancak bu sefer, telefonun prototipi olduğu iddia edilen bir fotoğraf yayınlandı. Yeni model ile ilgili fikir verebilecek olmasına rağmen, ne yazık ki Galaxy Note 5’in kesinlikle bu şekilde görüneceğini söylemek ise mümkün değil. Yukarıda gördüğünüz telefon, aslında tüm donanım özelliklerine sahip olup her şeyiyle son kullanıcıya sunulacak olan Note 5’i içinde barındırmasına rağmen, tasarım özelliklerini saklamak adına farklı bir kasa ile kullanılıyor. Böylece Samsung, nihayetinde aslının da sızmasını beklediğimiz tasarımı olabildiğince meraklı gözlerden uzak tutmaya çalışıyor.

Çek Cumhuriyeti’ndeki ağ testleri için kullanıldığı söylenen telefonun donanım özelliklerine dair ise herhangi bir bilgi paylaşılmış değil. Hatta sızan fotoğraftaki ekranın biraz düşük çözünürlüklü olduğu gözlenirken ve heyecanla beklediğimiz 5.7 inç boyutunda QHD Super AMOLED teknolojisini barındırıp barındırmayacağı konusunda kimi şüphelerin ortaya çıkmasına sebep oldu.

En azından uzaktan da olsa tam teşekküllü bir Galaxy Note 5 görmemiz, çıkış tarihinin gerçekten söylendiği kadar yakın olabileceğini belirtiyor olabilir. Şu an için telefonun Samsung’un ürettiği Exynos 7422 yonga setine, 4 GB RAM’e, 16 MP arka, 5 MP ön kameraya, 4100 mAh boyutunda bir bataryaya ve 7.9 mm kalınlığında bir kasaya sahip olacağına dair dedikodular duyduk. Gerçekliğini ise kısa zaman sonra öğrenebileceğiz.

Recommended for you

0 Comments

  1. Muharrem Zıkkımoğlu

    Temmuz 20, 2015 at 1:13 pm

    note 4 daha iyi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir