Gündem

Galaxy Note 4 ve Note 3 Android Lollipop almaya başladı

By

on

Samsung’un son phablet’i, uzun bekleyişin ardından sonunda Android Lollipop’a kavuşuyor. İlk güncelleme, şu an için ilk olarak Almanya’daki kullanıcılara açılmış durumda. Telefonun Snapdragon işlemcili modeli olan SM-N910F numaralı versiyonuyla başlayan Lollipop güncellemesinin hızla diğer ülkelere ve modellere de yayınlanmasını bekliyoruz. Galaxy Note 4 için Android Lollipop güncellemesi geçtiğimiz haftalarda Gear VR desteği sağlaması için yapılan ayarlarda çıkan sorunlar sebebiyle ertelenmişti.

Telefonun Exynos işlemcili modeli için güncelleme, Samsung’un merkezi Güney Kore’de kullanıcılara sunulmuş, birkaç gün önce de Polonya’da Lollipoptestleri başlamıştı. Ancak bugün itibariyle Almanya’da başlayan güncellemeyle birlikte, ilk kez Snapdragon’lu Note 4 için resmi Lollipop ROM’u görücüye çıkmış oldu.

Bugün, Note 4’ün yanında Galaxy Note 3‘de Avrupa’da Lollipop güncellemesi almaya başladı. Samsung’un, eski cihazını daha önce güncellemekten çekindiği için Note 3 güncellemesini bugüne kadar beklettiği düşünülüyor.

Siz de Snapdragon işlemcili bir Galaxy Note 3 veya Note 4 sahibiyseniz, bu aralar güncelleme sekmesini kontrol etmenizde fayda var. Ben bekleyemem diyorsanız, SM-910F modeli için resmi ROM’u buradan indirip Kies üzerinden kurulumu başlatabilirsiniz.

Recommended for you

3 Comments

 1. ersin

  Mayıs 6, 2015 at 7:17 pm

  Note3 m9000q ne zaman geliyor haberi olan varmı

 2. Mert

  Mayıs 6, 2015 at 9:59 pm

  Samsungu boykot etmeli ülkeyi son sıraya koyması üzücü oysaki ülkede telekom şirketleri peynir ekmek gibi samsung cihazı dağıtması bile etilememiş ilk iş cihazı elden cıkartıp apple dönmek..

 3. ersin örük

  Temmuz 15, 2015 at 1:38 am

  Aldigima alacagima 1000 pisman oldum 3 ay sonra ya nexus yada lg g4 alirim samsungmu tovbeler olsun.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir