Gündem

Galaxy A5 ve A7 Haziran’da Lollipop alacak

By

on

Samsung’un plastik modellerden uzaklaşıp büyük bir değişime doğru attığı adımın ilk ürünleri olan Galaxy A serisi, uzunca bir süredir Lollipop güncellemesi bekliyor. Galaxy A3, A5 ve A7’den oluşan, alt-orta kesime hitap eden kaliteli telefonların Android Lollipop’a kavuşacağı geçtiğimiz yıl duyurulmuştu ve sektör içerisinden kaynaklar da güncellemenin artık çok yakın olduğunu söylüyor.

Nitekim Galaxy A3 için Android Lollipop, geçtiğimiz ayın sonlarına doğru Rusya’dan başlamak üzere test sürümü olarak kimi cihazlara gönderilmişti. Bunun ardından serinin diğer iki modeli için de artık pek beklemek gerekmediği anlaşılmış, Mayıs ve Haziran aylarına göz dikilmişti.

İngiliz operatör ThreeUK de Twitter’dan bir müşterisine verdiği yanıtla bu beklentiyi doğruladı. Galaxy A3 model telefonunun ne zaman Lollipop alacağını soran bir kullanıcıya “önümüzdeki ay” yanıtını veren şirket, bir anlamda Galaxy A serisi için de zaman çizelgesini belirtmiş oldu. Operatör ayarlı Android Lollipop’un gelmesi biraz vakit alabilecek olsa da, Galaxy A5 ve A7 modellerinin Haziran başından itibaren Samsung tarafından gönderilecek Lollipop’u alma durumu da ihtimaller arasında. Yani Haziran ile birlikte ara ara kontrol ederek güncelleme gelmiş mi diye bakmakta fayda var.

Recommended for you

5 Comments

 1. musa

  Temmuz 1, 2015 at 1:33 pm

  Haziran bitti sayın pc world kaynagınıza bı sorsanız kesın tarıh hazıranmı hala:)))

  • A5

   Temmuz 1, 2015 at 10:28 pm

   Vay kardesim iyi takip ediyorsun bakıyorum da 🙂

 2. aoc

  Temmuz 28, 2015 at 9:05 am

  Sayı site nerdeyse temmuz bitti.

 3. xxavix52@hotmail.com

  Eylül 19, 2015 at 6:36 pm

  20 eylül oldu hagla güncelleme gelmedi galaxy a7 ye şikayet edicem yakinda

 4. Aka

  Ekim 4, 2015 at 11:10 am

  Ekim bitti ekim ne haziranı?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir