Gündem

Foursquare’e mayor sistemi geri geliyor

By

on

Çok uzun zaman öncelerin Foursquare’i, şimdilerin Swarm’unda o eski çekişmelere, arkadaşlarla yarışlara ve puan toplamalara hasret kalan kullanıcılar için iyi bir haberimiz var. Foursquare, geçtiğimiz yılın ortalarında hizmetini ikiye ayırarak check-in hizmeti için Swarm’u, mekan tavsiyeleri için de Foursquare’i kullanıcılara sunmuştu. Bu değişimle birlikte de mayor sistemi ortadan kalkmış, check-in yapmanın tadı nispeten kaçmıştı.

tumblr_inline_nnu9flsLWd1qzxhga_400Ancak sonunda geri adım atan Foursquare, bugün mayor sisteminin, yanında birkaç yeni rozeti de alarak Swarm’a geri döneceğini duyurdu. Yeni rozetleri, eskiden olduğu gibi check-in yaparken kazanabilecek ve aynı zamanda arkadaşlarınıza gönderebileceğiniz etiketler olarak da kullanılabilecek. Yine mekanlara check-in yaparken ve fotoğraf yüklerken de bu etiketleri dilediğiniz gibi kullanabileceksiniz.

Foursquare’in ilk zamanlarından aşina olduğumuz eski etiketlerin dışında şirket 100 tane de yeni etiket olacağını duyurdu. Eski sistemde olduğu gibi bu etiketleri de açmak için belli bir kategori altında belli bir sayıda check-in yapmanız gerekiyor. Örneğin “Mona” etiketi için birkaç sanat galerisi gezmek durumundasınız.

Uygulamanın bölünmesinden sonra Foursquare’i terk eden çok sayıda kullanıcı olduğunu biliyoruz. Foursquare’in de bunu bildiği için bir yıl kadar gecikmeli olsa da eski sistemi yeniden canlandıracak adımlar atması oldukça önemli. Check-in işinin eğlencesini yeniden getirmesi beklenen güncelleme ise “yakında” yayınlanacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir