Gündem

Foursquare ikiye ayrılıyor

By

on

Bugün yapılan açıklamayla, Foursquare konum bazlı hizmetini iki farklı mobil uygulamaya ayıracağını duyurdu. Uygulamalardan birisi Swarm olurken, diğeri orijinal Foursquare markasını koruyacak.

Bu ayrılmanın ardındaki fikir, işleri ikiye ayırmak. Check-in uygulaması olarak hayatına başlayan Foursquare, rahat bir şekilde konumunuzu arkadaşlarınızla paylaşmanızı sağlıyordu. Bu sistem, kısa zaman içerisinde Android ve iOS’e gelecek olan Swarm uygulaması üzerinden devam edecek. Windows Phone sürümü ise daha sonra yayınlanacak.

Geçtiğimiz süreçte Foursquare, mobil uygulamasının odak noktasını yavaş yavaş değiştirmişti. Bu ayrılıkla birlikte de Foursquare markası, tercihleriniz ve check-in geçmişinize dayanarak en iyi restoranları, barları, kafeleri size tavsiye edecek ayrı bir uygulama olacak. Yapılan açıklamada: “Yerel aramaların sizin ve güvendiğiniz insanların zevklerine göre özelleştirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Gerçek uzmanların fikirleri önemlidir, yabancıların değil. Size en yakın benzinliğin yerini değil, “yakınlarda en iyi et pişiren restoranın” yerini vermek istiyoruz.” denildi.

Bu amaç için de Foursquare, bu yaz çıkarmayı planladığı keşif odaklı uygulaması Foursquare üzerinde çalışmalara başladı. New York bazlı şirket, iki uygulamanın kusursuz bir uyum içerisinde çalışacağını belirtirken, kullanıcıların şüpheye düşmemelerini, Foursquare’in yalnızca çekirdek hizmetini konum bazlı tavsiyelere yönlendirdiğini vurguladı.

Yeni Swarm uygulaması ilginizi çektiyse, gelişmeleri ve süreci izlemek için swarmapp.com sitesine e-posta adresinizi bırakabilirsiniz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir