Gündem

Foursquare değişime gidiyor

By

on

Foursquare, orijinal mobil uygulamasında büyük bir değişikliğe gidiyor. Öncelikli kullanım sebebi olan check-in özelliğini kaldırıp, bu işlem için Swarm adında ayrı bir uygulama çıkarak şirket, keşfetmeye dayalı bir oluşum içerisine giren Foursquare’e yepyeni bir görünüm kazandırdı.

Yeniden markalanan Foursquare’in yeni logosu, pembe bir F harfinin altına klasik bir şekilde yazılmış Foursquare yazısı ile tamamlanıyor. Uygulamanın içeriğinde ise çok sayıda değişiklik var. Arayüzün alt kısmında Yer Bul, Konumum, İncelemeler ve Profil sekmeleri yer alıyor. Yer Bul seçeneği, yakındaki işletme veya restoranları, büyük fotoğraf merkezli bir arayüzle karşınıza çıkarıyor. Arama alanı da ekranın en üstünde, daha spesifik hedefler için kullanılabilecek şekilde ayrılmış durumda.

Eğer Foursquare’in yanında telefonda Swarm uygulamasını da barındırıyorsanız, Foursquare üzerinden check-in yapmak mümkün oluyor. Yarından itibaren Foursquare üzerinden check-in yapmak mümkün olmayacak ve tüm check-in’ler Swarm’a yönlendirilecek.

fsq

Şirket, yeni uygulamanın birkaç hafta içerisinde iOS ve Android marketlerindeki yerini alacağını belirtiyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir