Gündem

FLY IQ4513 Quantum, uygun fiyata yüksek performans sunuyor

By

on

Akıllı telefon kullanım oranları hızlı bir şekilde artarken tüketiciler kamera, ekran ve performans olarak daha üst özelliklere sahip olan ürünlere ilgi göstermeye devam ediyor. Ancak Türkiye’deki taksit sınırlamaları ve döviz kurlarındaki artış, bu ürünlere olan erişim imkânını gittikçe azaltıyor. Artık ünlü modellerin amiral gemisi sınıfındaki telefonları, en az 2000 TL’den başlayan fiyatlarla alıcı buluyor. Çok sayıda giriş seviyesi ve orta seviye telefon olsa da, bu cihazlar da bir yere kadar beklenen performansı sunabiliyor.

10 yıldır Rusya, Ukrayna, Hindistan, Avrupa ve Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) pazarlarında faaliyet gösteren, tüketici ve kurumsal uygulamalara yönelik telefonlar geliştiren Meridian Group bünyesinde faaliyet gösteren FLY Mobile, üst düzey akıllı telefonlarda bulunan gelişmiş özellikleri tüketicinin çok daha kolay ulaşabileceği uygun fiyata sunmayı amaçlıyor Bu anlayış ile geliştirilmiş olan FLY IQ4513 Quantum da Türkiye pazarında yer edinmeye çalışıyor.

FLY IQ4513 Quantum ön kamerasında led flaş desteği  (aydınlatma ışığı) birçok telefondan ayrılan bir cihaz. Karanlık ortamlarda fotoğraf çekerken ekstra aydınlatma sağlayan bu özelik sayesinde selfie’ler daha kaliteli oluyor.

Yeni nesil uygulamalar ve oyunların çok daha yüksek performans ile çalıştırılmasını sağlamak için “True Octa Core” teknolojili 2.0 Ghz’lik 8 çekirdekli işlemci ile birlikte gelen FLY IQ4513 Quantum, 2 GB belleğe ve 32 GB dâhili hafızaya sahip. Gerçek sekiz çekirdek sayesinde FLY IQ4513 Quantum, Android 4.4.2 KitKat işletim sisteminin widget ve arka plan işlemlerini sorunsuz bir şekilde yürütülmesini ve bir yandan oyun, müzik veya video uygulamalarının hızlı bir şekilde çalıştırılabilmelerini mümkün kılıyor. Çift mikrofon, yüz tanıma ekran kilidi, adım sayma gibi farklı özellikleri bünyesinde barındırıyor. Kullanıcılar ayrıca dilerlerse SD kart kullanarak dahili hafızayı artırabiliyorlar. IQ4513 Quantum, 5 inçlik IPS teknolojisine sahip ekranı Full HD kalitesinde (1920 x 1080) 480ppi çözünürlük sunarak büyük ekran ihtiyacını en yüksek kalitede karşılıyor.

FLY IQ4513 Quantum, tüketici tercihlerinden en büyük kriterlerden biri olan kamera performansında da uygun fiyatına karşın üstün performans sunuyor. Akıllı telefonun arka tarafında bulunan 13 MP’lik kamera, net, keskin ve yüksek çözünürlükte fotoğrafların çekilebilmesine izin verirken aynı zamanda Full HD kalitesinde video kayıtları yapılmasına olanak tanıdığı gibi Elektronik Görüntü Sabitleme (EIS) özelliği ile video çekimlerini gerçeğinden ayıramıyacaksınız. IQ4513 Quantum’un önünde bulunan 5 MP’lik kamerası ise Selfie fotoğraf sevenlerin detaylı ve net fotoğraflar çekebilmelerini sağlıyor.  Canlı fotoğraf çekimi, 99 çekime kadar sürekli çekim, yüz algılama, gülümseme çekimi ve HDR gibi özellikler ile IQ4513 Quantum kamerası üst sınıf telefonları aratmıyor.

FLY IQ4513 Quantum yenilikçi tasarımı ve küçük ebatları ile de dikkati çekiyor. 7.8 mm kalınlığında olan telefon, bunun yanında yalnızca 120 gram ağırlığa sahip.

Çeşitli operatörler ve zincir mağazalarda satışı devam eden FLY IQ4513 Quantum, 899 TL’den tüketiciyle buluşuyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir