Gündem

Fly IQ4511 Tornado Türkiye’de satışa çıktı

By

on

Akıllı telefon pazarının yeni yüzlerinden İngiliz teknoloji devi Fly Mobile, yeni cihazı IQ4511 Tornado’yu pazarın beğenisine sundu.

Metal kasaya sahip Fly IQ4511 Tornado, hem ön hem de arka yüzeyinde darbe ve çizilmelere daha dayanıklı Corning Gorilla Glass 3 teknolojisini kullanarak önemli bir fark yaratıyor. Bu özel cam sayesinde akıllı telefonunuzu cebinizde veya çantanızda taşırken anahtar veya bozuk paraları dert etmenize pek gerek olmayacak.

Fly IQ4511 Tornado, 5 inç boyutunda HD IPS ekranı ile oldukça yeterli bir kullanıcı deneyimi sunarken, 8 çekirdekli işlemcisiyle de performans kayıplarını ortadan kaldırıyor. MTK 6592 1.4 GHz 8 Çekirdekli işlemci kullanan Fly IQ4511 Tornado, 8 çekirdekli işlemciye sahip akıllı telefonlar arasında en uygun fiyata sahip cihaz olarak ön plana çıkıyor.

13 MP Sony Sensör Arka Kamera ve 5 MP ön kameraya sahip olan Fly IQ4511 Tornado, tüketici tercihlerinde en önemli kriterlerden biri olan kamera performansında da uygun fiyatına karşın üstün performans sunuyor. Akıllı telefonun arka tarafında bulunan 13 MP’lik kamera; net, keskin ve yüksek çözünürlükte fotoğrafların çekilebilmesine olanak sağlarken aynı zamanda Full HD kalitesinde video kaydı da yapabiliyor. Otomatik odaklama özelliği ve F 2.0 Aperture Lens ile kamera deneyimini bir üst noktaya taşıyor.

Yeni nesil uygulamalar ve oyunların çok daha yüksek performans ile çalıştırılmasını sağlamak için MT6592 1.4 GHz 8 Çekirdekli işlemci barındıran IQ4511 Tornado, 2 GB RAM’e ve 16 GB dahili hafızaya sahip. Ayrıca telefon 64 GB’a kadar microSD kart desteği de sunuyor. Donanım özellikleriyle birlikte IQ4511 Tornado, Android 4.4.2 KitKat işletim sisteminin widget ve arka plan işlemlerinin sorunsuz bir şekilde yürütülmesini ve bir yandan oyun, müzik veya video uygulamalarının hızlı bir şekilde çalıştırılabilmelerine imkan tanıyor. 2000 mAh bataryaya sahip Fly IQ4511 Tornado, pazarda son teknolojiye sahip ve uygun fiyatlı inovatif bir ürün olarak konumlandırılıyor.

Fly Mobile Türkiye Genel Müdürü Bilgin Demir de IQ4511 Tornado modeli hakkında şunları söyledi; “IQ4511 Tornado, yenilikçi ve zarif tasarımını metal kasa ve Corning Gorilla Glass 3 ön ve arka yüzeyler ile son derece güçlü hale getiriyor. Estetik bir tasarım sağlam bir gövde ve koruma ile birleşerek IQ4511 Tornado tüketicilerin uzun zamandır aradığı sağlam ve gösterişli akıllı telefon olarak beğenisini toplayacağına eminim.  Ayrıca 2015 yılında artık bu segmentte bir üründe tüketicilerin aradığı hızlı ve güçlü işlemci, parlak ve geniş ekran, yüksek bellek ve hafıza, kaliteli kamerayı da IQ4511 Tornado modelinde unutmadık.  IQ4511 Tornado hızıyla ve gücüyle gerçekten herkesin havasını değiştirecek.”

Mart ayında Türkiye’de pazara sunulan IQ4511 Tornado, 949 TL’lik tavsiye edilen son kullanıcı fiyatı ile önde gelen perakende satış mağazalarında raflarda yerini aldı.

1 Comment

  1. leiventk

    Mayıs 8, 2015 at 9:54 pm

    LG G2 32 GB 1100 TL bulunuyorken, 949 tl çok. 800 tl uygun olurdu
    işlemcisi g2 den çok düşük , ekran çözünülüğü düşük , sanırım kar amaçlı bir girişim olmuş, ama artık akıllı telefon alıcıları çok bilinçli…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir