Gündem

Flappy Bird, Android Wear’a geldi

By

on

2014’ün en popüler zaman kaybı olarak gördüğümüz Flappy Bird, gayrı resmi bir şekilde Android Wear akıllı saatlere geldi. Daha önce de Minecraft, Doom, Windows 95 ve GTA 3’ü Android Wear saatinde çalıştırmayı başaran Corbin Davenport isimli geliştirici, bu sefer saat için daha mantıklı bir seçim olarak nitelendirebileceğimiz Flappy Bird’ü Moto 360’ta oynatmayı başardı.

Resmi olmayan bir port olduğu için, oyunu Google Play üzerinden indirmek mümkün değil. Kurulum için Android telefon sahiplerinin yakından tanıyacağı apk uzantılı bu dosyayı indirmek ve Android Wear cihazda kurulumu gerçekleştirmek gerekiyor.

Flappy Bird’ün önemli bir donanım gerektirdiğini düşünmediğimiz için, pil ömrüne de pek bir etkisi olacağını sanmıyoruz. Yine de akıllı saatinizde böyle bir oyun oynarken, telefonda olduğu gibi durmadan oynamamanız gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. Akıllı saatlerin böyle bir amacı olmasa da, onlar için üretilen oyunları da yakında daha fazla görmeye başlayacağız gibi görünüyor. Nihayetinde saat işlevine ek olarak bildirimlere hızlı ulaşmak dışında pek bir şey yapamadığımız bu pahalı cihazları bir şekilde kullanmak gerekiyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir