Gündem

Facebook’un “Look Back” videoları 100 milyon kez paylaşıldı

By

on

Facebook, 10. yılını doldurması dolayısıyla kullanıcıların profilinde son 10 yılda yer alan en önemli anların özetini derlediği “Look Back” videoları için indirme seçeneği sundu. Facebook yetkililerinden Sherly Sandberg, yaklaşık 200 milyon Facebook kullanıcısının Look Back videolarını izlediğini ve izleyenlerin yarısının da videolarını paylaştığını belirtti. Sandberg yaptığı açıklamada, bunun harika bir şey olduğunu ve Facebook’un marka gücünü gösterdiğini ifade etti.

Facebook’un dünya çapında 1.23 milyar aktif kullanıcısı var. 2012 ve 2013 yılı sonlarında da Facebook, kullanıcıları için geride bırakılan 12 aydaki en önemli hikayelerini ve gönderilerinin yer aldığı kişiye özel albümler hazırlamıştı.

Diğer sosyal ağlar da kullanıcılarına benzer deneyimler yaşatmıştı. Twitter, 2012 yılında online sunum şirketi olan Vizify ile ortak olarak, kullanıcıların tweet’lerinin ve takipçilerinin yer aldığı “Twitter’daki yılınız üstüne” isimli videolar hazırlamıştı. Twitter için de bu özellik halen kullanılabilir durumda, kullanıcılar istediği takdirde videolarını düzenleyerek profillerinde paylaşabilirler.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir