Gündem

Facebook’tan yeni uygulama: Paper

By

on

Facebook, ABD’deki kullanıcıları için iOS uyumlu yeni ve bağımsız bir uygulama olan Paper’ı piyasaya sürdü. Uygulama, Facebook’taki haber akışını tamamen farklı bir doğrultuda çekip kendine göre odaklıyor ve okunaklı bir hale getiriyor.

Hikayeler dikey pencerelerin içinde bulunuyor ve parmağınızı kaydırarak aralarında geçiş yapabiliyorsunuz.  Durum güncellemeleri, fotoğraflar ve diğer bağlantılar, Flipboard, Feedly ve Dig’in tasarımlarını andıran bir tam ekran içinde görülebiliyor. Sade ve farklı olan bu uygulama, Facebook’un mobil uygulamalarındaki boğucu tuşlardan ve menülerden arındırılmış bir şekilde kullanıcıların hizmetine sunuluyor. Şirket, Paper’ı şimdilik mobil uygulamaların yerine kullanılabilecek düzeyde bir uygulama olarak tanımlamasa da, ilerisi için bu ihtimal söz konusu.

Facebook Paper uygulaması şu anda yalnızca Amerika’da, iOS kullanıcıları için kullanılabilir durumda. Şirket, uygulamanın diğer ülkeler için ne zaman App Store’a gireceği veya Google Play Store’da ne zaman yer alacağı hakkında henüz bir açıklama yapmış değil.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir