Gündem

Facebook’tan ünlülere özel uygulama

By

on

Facebook’un Creative Labs ekibi Paper ve Slingshot’ın ardından yeni bir uygulama ile karşımızda. iOS için geliştirilen Mentions ismindeki uygulamayı sadece ünlü insanlar kullanabiliyor.

Uygulama, Facebook kullanan tanınmış kişilerin sosyal ağdaki varlıklarını yönetmesi için tasarlanmış. Ünlüler bu uygulama ile tüm yeni ileti, fotoğraf, video, yorum paylaşma gibi bilindik Facebook işlemlerini yapabildikleri gibi, bizden farklı olarak trend olan hikayeleri görüp kendileri hakkında konuşulanları inceleyebilecekler. Bunun dışında direkt olarak Mentions üzerinden hayranları ile soru-cevap seansları düzenleyebilecekler. Mariah Carey ve Tyrese Gibson gibi isimler, uygulamayı Facebook için deneyen ünlüler arasında bulunuyor.

“Ben de indirir kullanırım ne olacak ki” diye düşünmek ise sonrasında heves kırabiliyor. Mentions’ı kullanmak için hesabın Facebook’ta “Onaylı” olması gerekiyor. Ünlü kişilerin Mentions ile birlikte Facebook’taki aktivitelerinin arttığını belirten bir sözcü, gidişattan memnun olduklarını ve yakında uygulamayı ABD dışına da çıkaracaklarını belirtti.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir