Gündem

Facebook’ta sizi kimin sildiğini gösteren uygulama çıktı

By

on

Yıllardan beri kullanıcıların sosyal ağlarda en merak ettikleri konulardan biri de kimlerin kendilerini takibi bıraktığı veya arkadaşlıktan çıkardığı. Twitter için çok uzun zamandır başarılı bir şekilde bu hizmeti veren Who Unfollowed Me’ye benzer bir şekilde, Facebook kanadında da bu hafta sonu itibariyle de Android ve iOS işletim sistemiyle çalışan telefonlarda sizi kimin sildiğini gösteren Who Deleted Me on Facebook adında bir uygulama çıktı.

İndirip telefonunuza kurduğunuz andan itibaren kayda başlayan uygulama, geçmişte kimin sildiğini gösteremiyor ancak kurulduktan sonra arkadaş bazında Facebook’taki tüm hareketlerinizi takip ediyor. Yani sadece sizi silen “eski” arkadaşlarınızı değil, yeni edindiğiniz arkadaşları ve hesabını kapatanları da gösteriyor.

Uygulama daha önce da sosyal ağ üzerinden hizmet vermesine rağmen, Nisan ayında Facebook’un politikalarını değiştirmesi sebebiyle kullanımdan kaldırılmıştı. Şu an için Google Play Store, iTunes App Store haricinde Who Deleted Me on Facebook’un web sitesinden Firefox, Chrome ve Opera için de tarayıcı eklentileri üzerinden sizi silen insanları belirleyebiliyorsunuz.

Recommended for you

0 Comments

  1. yorumcu

    Temmuz 17, 2015 at 6:17 pm

    kaldırıldı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir