Gündem

Facebook, video uygulaması Riff’i çıkardı

By

on

Facebook’un Creative Labs bölümü, iOS ve Android telefonlar için bugün Riff adında bir uygulama çıkardı. Bu uygulama üzerinden oluşturduğunuz kısa videolara arkadaşlarınız da ekleme yaparak katkıda bulunabilirken, arkadaşlarınızın arkadaşları da birbirlerinin videolarına ekleme yapabiliyor. Facebook, Riff’i “ortak çalışmaya dayalı” video uygulaması olarak tanıtıyor.

Riff’in mantığı da, kullanımı da oldukça kolay. Kısa bir video çekip istediğiniz etiketleri ekliyorsunuz. Sonra arkadaşlarınız o videoyu görüp sonuna kendi kliplerini ekliyor. Böylece kar topu etkisi denilen olay ile birlikte onların arkadaşları da videoya erişim sağlayabiliyor. Doğal olarak kendi arkadaşlarının yüklediği videonun sonuna kendi kliplerini de yükleyebiliyorlar.

riff-gif

Sonuç olarak da çok sayıda insanın ortak çalışmasıyla birlikte kısa bir video, uzun bir projeye dönüşebiliyor. Bir kişinin yayınlayabileceği en uzun video süresi ise 20 saniye. Ortak çalışma sonucu oluşan kısa filmleri dilediğiniz gibi ileri de alabiliyorsunuz.

Facebook, Riff videolarını Facebook veya Web’de paylaşabileceğinizi söylüyor. Şirketin sağladığı örnek videoyu buradan izleyebilirsiniz.

Riff’i Android ve iOS cihazlarınıza da mağazalardan indirebilirsiniz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir