Gündem

Facebook ve Instagram çöktü

By

on

Dünya genelinde çok sayıda kullanıcı an itibariyle Facebook ve Instagram’a erişmekte sorun yaşıyor.Facebook ve Instagram’a ne Web, ne de mobil uygulamaları üzerinden erişmek şu an itibariyle mümkün değil.

Saat 08:10 civarı başlayan bu sorunun sebebi ise herhangi bir şekilde bilinmiyor. Facebook ve Instagram’ın ortak kullandığı sunuculara fiziksel bir zarar verilmiş olabileceği söyleniyor. Yine Facebook’un sahip olduğu WhatsApp’ın kullanımında ise şimdilik herhangi bir sorunla karşılaşmadık. Facebook’tan bir açıklama geldiği gibi haberimizi güncelleyeceğiz.

facebook bozuk

Güncelleme: Engadget’ın Twitter hesabından verilen bilgiye göre, Facebook ve Instagram haricinde Tinder, AIM ve Hipchat uygulamalarına da erişim sağlanamıyor.

Güncelleme 2: Instagram, konuyla ilgili resmi hesabından bir tweet attı, tweet’te “Instagram’ı etkileyen kesintinin farkındayız ve çözümü için uğraşıyoruz. Sabrınız için teşekkür ederiz.” ifadesine yer verildi.

Güncelleme 3: İki sosyal ağ da yaklaşık 1 saatlik kesintinin ardından yeniden online oldu. Facebook’tan yapılan resmi açıklama şu şekilde: “Bu sabah saatlerinde pek çok insan Facebook ve Instagram’a giriş yapmakta zorluk yaşadılar. Bu sorun, üçüncü şahıslar tarafından gerçekleştirilen bir saldırı sonucunda değil, üzerinde çalıştığımız bir değişikliğin yapılandırma sistemlerimizi etkilemesi sonucunda ortaya çıktı. Problemi çözmek için elimizden geldiğince hızlı hareket ettik ve her iki servisimiz de şu an %100 geri dönmüş durumda.”

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir