Gündem

Facebook Twitter’ın bir özelliğine daha göz dikti

By

on

Arkadaşlarınızın yaptığı paylaşımlar haber akışının üstünde kolaj haline gelebilir.

Facebook bugüne kadar hashtag, canlı akış, onaylı hesap nişanı ve takipçi gibi pek çok mekaniği Twitter‘dan “esinlenerek” kullandı. Küçük bir kullanıcı grubu arasında test edilen yeni bir özellik ise Facebook’u Twitter’a tasarım açısından bir adım daha yaklaştıracak.

Şimdilik adı “Arkadaşların ne hakkında konuşuyor” olarak belirlenen yeni özellik, ilk olarak Mashable tarafından Facebook Android uygulamasında keşfedildi. Bu özellik haber akışının üstünde, tek bir görsel paylaşımı boyutlarında ayrı bir modül olarak görüntüleniyor. Farklı paylaşımlardan oluşan kısa önizlemeler (ekran görüntüsünden anlaşıldığı kadarıyla gönderi başına yaklaşık bir cümle) ve her gönderi için yorum sayısı bu modülde sıralanıyor. Bir gönderinin önizlemesine tıklandığında kullanıcı ilgili paylaşıma ulaşıyor.

Küçük ölçekli bir grup ile gerçekleştirilen bu testin genel kullanıma açılıp açılmayacağı henüz bilinmiyor. Eğer haber akışınızda “Arkadaşların ne hakkında konuşuyor” diye bir bölüm görürseniz, bunun kalıcı olmama ihtimalini unutmayın. Facebook’un birden fazla gönderiyi tek bir modülde toplayarak, daha fazla etkileşim yakalamayı hedeflediği düşünülüyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir