Gündem

Facebook reklamlarından kaçış olmayacak

By

on

Facebook reklam tercihleri üzerinde daha fazla seçenek sunacak ancak kullanıcıların reklamları kapatması mümkün olmayacak.

Pek çok kullanıcı masa üstü internet tarayıcılarında reklamlardan kurtulmak için reklam engelleyici uygulamalar kullanıyor. Öte yandan Facebook Salı günü yaptığı bir duyuru ile masa üstü sitesinde özel bir yöntem kullanarak artık reklam engelleyicilerin çalışmasını engelleyeceklerini belirtti.

Bu durum özellikle internet üzerindeki davranışlarının takip edilerek kendisine sürekli reklam sunulmasından rahatsız kişileri kızdıracak bir adım ancak Facebook ve benzeri siteler sundukları hizmet ve içeriğin ücretsiz olması nedeniyle reklamların kaçınılmaz olduğuna dikkat çekiyorlar.

Facebook’un yeni uygulaması ile artık reklamlar tüm reklam engelleyici uygulamalar için içerik gibi görünecek ve bu nedenle aradaki farkı anlayamayan reklam engelleyiciler bu reklamları gizleyemeyecek.

Madalyonun diğer yüzünde ise Facebook artık kullanıcılarının reklamlar üzerinde daha fazla kontrole sahip olmasını mümkün kılacak bazı güncellemeler de yapıyor. Kullanıcılr Facebook’ta reklam tercihleri bölümüne girerek hangi konularda reklam gösterilmesi veya gösterilmemesini istediklerini belirtebilecekler. Belki daha az zayıflama hapı reklamı görebilirsiniz ancak seçenekleriniz sınırlı olacağı için reklamlardan koşulsuz bir kurtuluş yolu da maalesef olmayacak.

 

Recommended for you

1 Comment

  1. Pingback: Reklam savaşı kızışıyor – pcworld.com.tr

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir