Gündem

Facebook, ofislerin sosyal ağı olacak

By

on

Hafta sonu Financial Times’ın yaptığı habere göre, dev sosyal ağ, “Facebook at Work” adını verdiği ve kurumsal sosyal ağ olarak işlev görecek bir hizmet üzerinde çalışıyor. Haberde, Facebook at Work’ün, Haber Kaynağı, Gruplar, Sayfalar ve diğer özellikler ile birlikte bildiğimiz Facebook deneyimine benzer olacağı, ancak kullanıcılara iş ve özel profillerini ayrı tutma olanağı sağlayacağı belirtildi.

Financial Times’a göre Facebook bu sistem üzerinde bir yılı aşkın süredir çalışıyordu ve duyurulmasına az bir süre kala farklı firmalarla denemelere başladı. Kurumlar arasında Slack ve Yammer gibi sosyal ağlar popülerken, Facebook’un bu pastadan da pay almak istediği öngörülüyor. Ancak birçok müdürün, çalışanlarına iş saatleri sırasında sosyal ağlardan uzak durmalarını söylediği ve ofis ortamında pek de sevilmeyen Facebook’un bu hamleyi yapması kimi uzmanlar tarafından ilginç ve cesur bir hamle olarak değerlendirildi.

1.3 milyar aylık aktif kullanıcıya sahip olan Facebook, hem kullanıcı hem de gelir kaynaklarını artıracak yeni yolların peşini bırakmıyor gibi görünüyor. Kurumsal hesapların da kullanıcı bazında pek bir etkisi olmayacak gibi görünse de, şirkete ek bir gelir sağlayacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir