Gündem

Facebook, ne izleyip ne dinlediğimizi söyleyecek

By

on

Facebook, bugün yaptığı bir duyuru ile, mobil Facebook uygulamasına gelecek güncelleme aracılığıyla, bir durum güncellemesi yapacağınız sırada o an seyredilen diziyi ve dinlenen şarkıları tanıyacak bir özellik getireceğini açıkladı. Özelliği aktifleştirdiğinizde, telefonunuzun mikrofonu açılacak ve etraftaki sesi dinleyecek, bu süreçte ekranda bir ses simgesi göreceksiniz. Shazam ve Soundhound gibi çalışan sistem bir eşleşme yakalarsa, arkadaşlarınızla paylaşacağınız durum güncellemesinde bu içeriği de gösterebileceksiniz.

Facebook bu sistem çalıştığı sırada yapılan ses analizlerini kaydetmeyeceğini açıklıyor ve arkaplan sesleri ile diyalogları tanımlayamayacaklarının altını çiziyor. Elbette özellik ne izleyip dinlediğinizi bilecek ve bu da Facebook’un, anlık paylaşımda önüne geçen Twitter ile daha iyi yarışmasını sağlayacak.

Paylaşılan şarkılar da arkadaşlarınıza 30 saniyelik ilk kısmın dinleme bağlantısıyla birlikte gidecek. Ek olarak dizilerde de tam olarak hangi sezon ve hangi bölümün oynadığı yazacak. Hali hazırda reklam veren müşterilerine herhangi bir saat diliminde kullanıcıların ne konuştuğu bilgisini gönderen Facebook için bu özellik ile eğlence sektöründe de yerini sağlamlaştıracağı söyleniyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir