Gündem

Facebook Messenger’dan buraya kadar

By

on

Microsoft’un Mobil Dünya Kongresi’nde, Windows Phone telefonlara Facebook mesajlaşma uygulamasının geleceğini duyurmasının üzerinden daha bir hafta geçmeden, Facebook, mesajlaşma uygulamasının Windows versiyonunu desteklemeyi durduracağını açıkladı. Program çıkalı  yalnızca 2 yıl olmuştu. Bu açıklama, uygulama içerisindeki kullanıcılara gönderilen bir bildirim ile duyuruldu: “Özür dileriz, artık Windows için Facebook Messenger’ı destekleyemeyeceğiz ve program 3 Mart 2014’te çalışmayı durduracak.”

Windows için Facebook Messenger programı oldukça beğeni toplamış ve uzmanlardan da yüksek puanlar almıştı. Programı yaklaşık 1 milyon kullanıcısı vardı. Windows kullanıcıları mesajlarına Facebook.com üzerinden erişim sağlayabilecekler ancak program kadar rahat olmayacağı ortada.

Facebook’un neden böyle bir karar aldığı ise belirsiz. Windows Phone uygulaması geliştirdiği sırada Windows uygulamasını sonlandırmasının altında, şirketin artık bütün işletim sistemleri için masaüstü desteği sağlamayı bırakması ve mobil uygulamalara odaklanması olduğu düşünülüyor. Messenger yalnızca Windows 7, XP ve Vista kullanıcıları tarafından kullanılabiliyordu ve Facebook, OS X için Messenger yayınlamamıştı.

Facebook’un mobil öncelikli stratejisinde bundan sonra neler olacağını takip ediyor olacağız.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir