Gündem

Facebook Messenger’da oyun dönemi başladı

By

on

Facebook’un anlık mesajlaşma uygulaması Messenger, geçtiğimiz haftalarda haberini yaptığımız oyun sistemini nihayet getirdi. İlk olarak çizim yaparak kelime anlatma oyunu olan Doodle Draw ile oyun dünyasına adım atan Messenger üzerinden bu oyunu oynamak için, ilk olarak App Store veya Google Play‘den oyun uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Sonrasında oyunu sohbet uygulamasının menüsünden diğer uygulamaların yanında bulabiliyorsunuz.

Facebook, mesajlaşma uygulamasının API’ını Mart ayında geliştiricilere açtığından bu yana Messenger’da farklı farklı uygulamalar görmüştük. Sosyal ağın öncelikli amacı, GIF ve meme olarak bilinen keps diye çevirebileceğimiz resimleri yapmaya yarayan araçlardı ancak Doodle Draw ile Messenger, ilk oyununu da görmüş oldu. WhatsApp haricinde Messenger’ın rakibi olarak görebileceğimiz WeChat, Line ve Viber’ın uzun bir süredir oyun sunduğunu biliyoruz. Şirketlere farklı bir gelir kapısı sağlayan bu oyunlar, sohbet etmek istemediklerinde uygulama içerisinde eğlenceli vakit geçirmeleri için de kullanıcılara farklı bir seçenek sunuyor.

Messenger’daki oyunlar da karşınızda kimin olacağına göre değişmekle birlikte oldukça eğlenceli bir ortam sunabilir. Şimdilik Doodle Draw ile başlamamıza rağmen, Messenger oyunlarının zamanla artacağını düşünüyoruz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir