Gündem

Facebook Messenger’a anket özelliği geliyor

By

on

iOS ve Android için yayınlanan yeni güncellemeyle Messenger kullanıcıları, arkadaşlarıyla anket yapabilecekler.

Anket furyası sosyal medyanın ana işlevi rolünü GIF paylaşımlarına kaptıralı uzun zaman oldu. Ancak Facebook anket işlevini mesajlaşma uygulamasına getirmekten geri durmadı. TechCrunch haberine göre Messenger uygulamasında grup sohbet yapanlar, artık hızlıca anket hazırlayıp oylamaya sunabiliyor. Bunun için tek yapılması gereken, bir soru yazıp olası yanıtları girmek ve yayınlamak.

Anlık sohbet halinde anket yapmak için pek çok farklı kullanım alanı düşünmek mümkün. Örneğin arkadaşlarınızla buluşma yeri ya da gidilecek filmi seçerken, tatil için tarih belirlerken tek dokunuşla fikrinizi belirtebileceksiniz.

Facebook’un yayınladığı yeni “sohbet asistanı” aracı ise makine öğrenme teknolojisini kullanarak insanlardan geri ödeme almayı mümkün kılıyor. Örneğin “bana borcun olan 100 doları öder misin?” diye sorduğunuzda, Messenger ilgili kişiye girilen tutarı kendi ödeme sistemi üzerinden gönderme seçeneği sunuyor.

Tüm bu yenilikler şimdilik ABD ile sınırlı durumda. Ancak kullanıcılardan alınan geri dönüşlere göre Facebook’un sohbet asistanı ve grup anketi gibi güncellemeleri diğer ülkelere de getirmesi bekleniyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir