Gündem

Facebook Messenger ile para gönderilebilecek

By

on

Facebook, bugün yaptığı açıklama ile Messenger uygulaması üzerinden para gönderilebileceğini duyurdu. Şirket, PayPal gibi üçüncü parti seçeneklere gerek olmadan, direkt kendi sistemi üzerinden para transferi yapılmasını istiyor.

Facebook Messenger ile para gönderme işlemini diğer seçeneklerden ayıran en önemli faktör ise, işlemin kolaylığı olarak öne çıkıyor. Bir kullanıcı ile sohbet ederken chat penceresi üzerinden yapılan işlemde, kartınızı sisteme ekledikten sonra yapılacak tek şey, miktar belirlemek oluyor.

fb messenger ödeme

Şu an için yalnızca ABD’de kullanılabilen yeni hizmet, önümüzdeki aylarda dünyanın farklı yerlerine de açılacak. Sistemi kullanmak için sohbet penceresinde yeni çıkan $ işaretine basmak, çıkan ekranda para miktarını girmek ve sağ üst köşedeki Öde tuşuna basmak yeterli oluyor. İşlemi ilk kez yaparken bir de kart bilgisi girmek gerekiyor. Benzer şekilde biri size para gönderdiği zaman da sohbet penceresine giriyorsunuz ve karşınıza kart bilgilerinizi girmenizi söyleyen bir uyarı çıkıyor. İlk ödeme alışınızda kart bilgilerini girdikten sonra, beklemede olan para hesabınıza yatıyor.

Güvenlik konusunda da her para gönderdiğinizde sorulması için bir şifre belirleyebiliyorsunuz. Ek olarak iPhone 5S üzeri bir iOS cihaza sahipseniz de Touch ID desteğiyle parmak izinizi okutarak ödeme işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz.

Para gönderme işlemi derhal gerçekleşirken, bankaya göre farklılık göstermekle birlikte alıcının hesabına yatması 1-3 iş günü sürebiliyor. Yeni sistem daha önce de belirttiğimiz gibi şimdilik yalnızca ABD’deki kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor ve iOS, Android ve Web üzerinde çalışıyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir