Gündem

Facebook Messenger ile artık konum gönderilebiliyor

By

on

Mesajlaşma uygulamaları iyiden iyiye pazarda kendini hissettirirken, Facebook da kendi uygulaması Messenger’ı sürekli geliştiriyor. Çok da uzak olmayan bir zaman önce, ilk olarak Messenger Web‘i çıkaran Facebook, sonrasında mesajlaşma uygulamasına görüntülü konuşmayı eklemiş, en son da oyun çalışmalarına başlamıştı.

Bugün itibariyle yayına alınan güncelleme ise, diğer mesajlaşma uygulamalarında alışık olduğumuz ve ihtiyaç hâlinde hayat kurtarıcı bir özellik olan konum paylaşmayı Messenger’a getiriyor. Facebook tarafından yapılan açıklamada “Artık konumunuzu veya dilediğiniz bir konumu, ayrı bir mesaj olarak göndermek için harita üzerinden seçmeniz yeterli.” ifadesine yer verildi.

messenger-location-sharing2-copy

Yeni özelliği kullanmak için, güncellemeyle gelen üç nokta şeklindeki Daha simgesine basıp konum seçebiliyor, veya mesaj yazma alanındaki konum simgesine basarak sohbet ettiğiniz kişiyle yeri paylaşabiliyorsunuz.

Facebook, bu yeni özelliği tanıtırken, kullanıcıların konum bilgisi paylaşma seçeneğinin tamamen opsiyonel olduğunun altını çiziyor. Şirketin konum bilgilerini toplama şeklinde de bir değişiklik olmadığını vurguluyor.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir