Gündem

Facebook Instant Games ile oyunlar geri dönüyor

By

on

Facebook’un sosyal oyun çılgınlığına dönüştüğü günleri hatırlayan var mı? Çılgınlık kısmı hariç oyunlar geri döndü.

Facebook’un yeni anlık oyunlar platformu; Facebook Instant Games telefon ve tablet kullanıcılarını tekrardan oyun dünyasına geri döndürmeyi hedefliyor.

Salı günü hizmete giren Facebook Instant Games HTML5 tabanlı bir oyun platformu ve en son tanıtılan Facebook Gameroom uygulamasını indirmeye gerek kalmadan tablet veya telefonunuzda oyun oynamanızı mümkün kılıyor. Space Invaders ve Pac-Man gibi arcade klasiklerinin yanı sıra EverWing ve Friends with Words gibi klasik oyunlar da dahil olmak üzere on yedi oyun doğrudan haber akışlarının içinden oynanabiliyor. Daha da önemlisi, uygulama içi oyunlar artık ayrı uygulamalar olarak başlatmaya gerek kalmadan hem Facebook mobil uygulamalarında hem de Messenger içinde çalışabiliyor.

Messenger’da, kullanıcıların mesaj yazabileceği kutunun hemen altında yeni bir oyun kontrolcüsü simgesi görülebilir.

İhtiyacınız olan tek şey, iOS 8 veya daha üstü veya Android 5.0 “Lolipop” veya daha üstü olan bir akıllı telefon veya tablet. Facebook bu özelliğin şimdilik 30 ülkede kullanıma sunulduğunu açıkladı.

Ama biz sizleri uyaralım; Sakın bir dönem çiftlikte çilek yetiştirip inek besleyeceğim diyerek işi gücü bırakan, eişini çocuğunu unutan insanlar gibi olmayın 🙂

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir