Gündem

Facebook, inaktif hesapların sayfa beğenilerini silecek

By

on

Facebook sayfaları, markaların, web sitelerinin, ünlülerin veya gelişigüzel oluşmuş toplulukların insanlara ulaşması açısından harika bir platform olma özelliği taşıyor. Ancak bugün itibariyle, Facebook tarafından yapılan açıklamayla, dünyanın en büyük sosyal ağındaki sayfaları beğenen ancak bir süredir Facebook hesabını kullanmayan kişilerin beğenileri silinecek.

Yani bir Facebook sayfanız varsa, önümüzdeki haftalarda sayfanızın beğeni sayısında hatırı sayılır bir düşüşle karşılaşırsanız şaşırmayın. Bir blog yazısıyla duyurulan yeni gelişme ile birlikte, artık merhum kullanıcılar ile aktif olmayan kullanıcıların beğenileri silinecek.

Facebook, bu sayede şirketlerin kullanıcı verileri konusunda daha net ve doğru analiz yapabileceğini belirtiyor. Ek olarak markaların bu sayede kendi hedef kitlelerine daha rahat ulaşabileceği söyleniyor. Facebook’un bu yeni hamlesiyle birlikte aktif olmayan hesapların sayfa içerisinde gerçekleştirilen paylaşımlara yaptıkları yorumlar ile beğeniler de silinecek.

Ancak kullanıcı hesabını uzun süre sonra yeniden aktifleştirirse, tüm beğenileri ve yorumları, sayfa beğenisiyle birlikte hem kullanıcının hesabına, hem de sayfanın beğeni sayısına eklenecek.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir