Gündem

Facebook, arama uygulaması Hello’yu çıkardı

By

on

Facebook, Android telefonlarda bulunan varsayılan arama, yani Telefon uygulamasının yerini almak için tasarladığı yeni uygulaması Hello’yu duyurdu. İnsanların hayatında daha fazla “yer edinmek” isteyen dev şirket, tahmin edebileceğiniz gibi uygulamayı Facebook hesabınıza bağlıyor. Bu sayede Facebook’ta numarasını belirten ve arkadaşınız olan ama telefonunuzda kayıtlı olmayan kişilerle de Hello üzerinden konuşabiliyorsunuz. Hello, ek olarak Messenger ile de entegre çalışarak hücresel operatör bağlantısını atlayıp internet üzerinden arama yapmanıza ve mesaj göndermenize de olanak sağlıyor.

Facebook’un Android telefonlarda iyice kendini hissettirmek için çıkardığı bu yeni uygulamanın enteresan ve oldukça ilgi çekici bir de özelliği bulunuyor. Yeni uygulama ile diğer insanların sıklıkla engellediği numaraların sizi aramasını otomatik olarak engelleyebiliyorsunuz. Yani olur olmadık zamanda gelen reklam ve satış aramaları Hello ile son bulabilir. Facebook’un bu yeni uygulamasını öne çıkarmak için tasarladığı bu özellik ile ciddi bir Facebook hayranı olmasanız bile Hello’ya ısınabilirsiniz. Yine de aramaların tam olarak engellenmediğini, arayan numaraların sesli mesaja yönlendirildiğini belirtelim. Bu özelliğin telefonunuzdaki tüm kişiler ve arama özelliklerini Hello’ya taşımanız için yeterli olup olmadığı ise tartışılır.

facebook hello

Şu an için farklı kaynaklarda Hello’nun tüm Android cihazlarda tam uyumlu bir şekilde çalışmadığı belirtiliyor. Google Play Store’da yerini alan uygulamayı deneme fırsatı bulursanız yorumlarda deneyimlerinizi paylaşmanızı bekliyoruz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir