Gündem

Duolingo ile TOEFL’a girin

By

on

Ücretsiz dil öğrenme hizmeti sunan Duolingo, “Adil dil sertifikası” sloganıyla öne çıkardığı dijital sertifikasyon programı Test Merkezi‘ni duyurdu. Şimdilik hizmette yalnızca İngilizce Yeterlilik Sınavı sunuluyor ve 1 ile 10 arasında bir puan veriliyor. Şirket zamanla diğer diller için de sınavlar çıkarmayı düşünüyor. Şimdilik ücretsiz olan bu sınav, daha çok üniversite ve şirket sonucunu kabul etmeye başladıkça 20 dolar olacak.

Yurt dışında İngilizce eğitim veren üniversitelerde okumak veya birçok uluslararası firmada işe girmek için mecbur olan TOEFL, IELTS gibi sınavların oldukça pahalı olması ve daha çok kar etme mantığıyla çalışması, Duolingo CEO’su ve kurucusu Luis von Ahn’ı bu yola itmiş. Pahalı, zor ve uğraştırıcı bu sınavlar yerine Duolingo üzerinden, yine aynı ölçütlerde bir sınava girebiliyorsunuz.

Android veya Chrome üzerinden kendinizi denemenize olanak sağlayan Test Center’da sınava girmek için fotoğraflı bir kimlik ve o an çekilecek bir fotoğraf zorunlu kılınıyor. Ardından ekranınızı paylaşıyor, belirli ortam şartlarını sağladığınızı onayladıktan sonra gerekli bilgiler veriliyor ve sınav başlıyor. Duolingo’nun belirttiğine göre yaklaşık 20 dakika süren sınavın videosu kaydedilirken, sonrasında bu görüntü izleniyor ve ona göre sertifika alıp alamayacağınız belirleniyor.

Ekran Resmi 2014-07-25 11.38.06

1 Comment

  1. 5 Günde İngilizce

    Mayıs 1, 2015 at 7:52 pm

    Sitenizi takip ediyoruz. Başarılarınızın Devamını Dileriz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir