Gündem

Duke Nukem 3D geri dönüyor

By

on

Duke Nukem 3D, 20. yıldönümü için Gearbox tarafından hazırlanan remaster sürümüyle geliyor.

Yüksek egosu ve etrafından eksik etmediği kızlar ile unutulmaz oyun karakterleri arasında yer alan Duke Nukem bugünlere hatasız gelmedi. Arada Duke Nukem Forever gibi büyük hayal kırıklıkları yaşandı. Yine de Duke’un son macerasını Duke Nukem 3D olarak hatırlamak isteyenler için Gearbox bir sürpriz hazırladı.

Duke Nukem 3D: 20th Anniversary Edition World Tour adını taşıyan özel bir yeniden yapım (remaster) sürümü, orijinal oyunun 20. yılı şerefine 11 Ekim‘de piyasaya sürülecek.

Gearbox’ın PAX etkinliğindeki panelinde duyurulan oyunda daha iyi çözünürlük ve elden geçirilmiş dokular sunulacak. Üstelik orijinal görünüm ile yenilenen grafikler arasında geçiş yapmak kullanıcının elinde olacak. World Tour sürümünde ayrıca tamamen yeni sekiz bölümlük, Duke Nukem’in meşhur repliğinden adını alan “Hail to the King, Baby!” adını taşıyan bir macera olacak.

Duke 3D üzerindeki çalışmalarıyla bilinen Allen Blum III ve Richard Gray tarafından geliştirilen bu yeni bölümlerde, Duke’un kendi sesinden (Jon St. John) yeni replikler yer alacak. Bakalım Duke Nukem Forever fiyaskosuyla oyuncuların kalbini kıran seri, bu sefer beklentileri karşılayabilecek mi?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir