Gündem

Dropbox ve Microsoft’tan ortak çalışma

By

on

Dropbox ve Microsoft, iOS ve Android cihazlarda mobil verimliliği daha da iyileştirmek amacıyla ortak bir çalışma gerçekleştirdiklerini duyurdu. Yakında Dropbox uygulaması ile Office uygulamaları, iOS ve Android platformlarında birlikte çalışacak.

Dropbox uygulamasından direkt Office belgeleri düzenlenebilecek ve tüm cihazlarda aynı anda senkronize olacak. Tüm düzenlemeler de otomatik olarak Dropbox’a kaydedilecek. Office uygulamasında ise, Dropbox’ta depolanan dosyalara direkt erişim sağlanacak. Belge seçilen farklı bir kaynakmış gibi Office uygulamalarında Dropbox seçeneği çıkacak. Bunun dışında Office uygulamasından belgeleri Dropbox’a kaydetme seçeneği de yeni güncellemelerle birlikte tüketiciye sunulacak. Yine Office uygulaması içerisinde Dropbox linklerini paylaşmak da mümkün olacak.

Yeni özellikler, önümüzdeki birkaç hafta içerisinde iOS ve Android kullanan Dropbox kullanıcılarına bir güncelleme ile gönderilecek. Önümüzdeki yıl da, bulut şirketi ile Microsoft’un bu birlikteliği Web’e taşınacak ve Dropbox web sitesi Office Online ile birlikte çalışacak. Elbette Office Online da Dropbox’a iş yapacak.

Ayrıca bu ortaklığın bir sonucu olarak, Dropbox Windows Phone için de önümüzdeki aylarda resmi uygulamalar yayınlayacak.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir