Gündem

Doğrulanmış Twitter hesapları için yeni dönem

By

on

Doğrulanmış Twitter hesabı başvurusu artık herkese açık. Detaylar haberimizde.

Eğer ünlü bir kişi veya marka iseniz sizi taklit eden pek çok sahte hesap ile başınız belada olabilir. Bunu aşmanın yolu ise Twitterda kullanıcı adınızın yanında yer alan minik mavi onay rozetini almaktan geçiyordu.

Onaylı hesaplar için bu güne kadar sadece sanatcı, gazeteci, bilinen marka ve devlet ile siyasi kurumlar ve liderlere tanınan başvuru hakkı artık herkese açıldı.

Dün itibariyle başlayan uygulamayı Twitter kendi sayfaları üzerinden duyurdu. Ancak bu başvuruyu yapabilmeniz için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor.

Öncelikle hesabınızın gizli olmaması gerekiyor. Biyografinizde ise doğrulanmış bir e-posta adresi ile telefon numarası olması gerekiyor. Dğer şartlar arasında profil ve başlık fotoğrafı, bir web sitesi adresi ve doğum gününüzün doğru girilmiş olması yer alıyor. Eğer başvurunuz geri çevrilirse 30 gün boyunca tekrar başvuruda bulunamıyorsunuz.

Doğrulanmış hesapların kullanıcı adının değiştirilmesi veya hesabın gizli hale getirilmesi ve Twitter kurallarının ihlal edilmesi ise doğrulamanın kaldırılmasıyla sonuçlanıyor ki buna da dikkat etmek lazım

Gerekli şartları yerine getirdikten sonra Twitter üzerindeki bu formu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Recommended for you

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir